Алесандро Лучи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Алесандро Лучи
Роден на 17 јули 1965 (1965-07-17) (56 г.)[1]
Роден во Рим, Италија[1]
Држава Италија Италија
Кариера 2003-
Работи за World Sport Agency


Алесандро Лучи е италијански фудбалски агент, кој моментално работи за компанијата World Sport Agency.[1][2]

Играчи кој се клиенти на Лучи во моментов:

Извор: www.transfermarkt.co.uk[3]

Играч Нац. Години Клуб Договор
Хоакин Кореја Аргентина 25 Лацио Лацио до 2024
Леонардо Бонучи Италија 33 Јувентус Јувентус до 2024
Матијас Весино Уругвај 28 Интер Интер до 2022
Алесандро Флоренци Италија 29 Валенсија Валенсија до 2020
Луис Муриел Колумбија 29 Аталанта Аталанта до 2024
Хуан Квадрадо Колумбија 32 Јувентус Јувентус до 2022
Давиде Ѕапакоста Италија 27 Рома Рома до 2020
Давиде Калабрија Италија 23 Милан Милан до 2022
Матија Перин Италија 27 Џенова Џенова до 2020
Никола Муру Италија 25 Сампдорија Сампдорија до 2024
Валерио Вере Италија 26 Верона Верона до 2020
Алесандро Мурџа Италија 23 СПАЛ СПАЛ до 2024
Андреја Бертолачи Италија 29 Милан Милан до 2020
Милан Бадељ Хрватска 31 Фјорентина Фјорентина до 2020
Ненад Томовиќ Србија 32 СПАЛ СПАЛ до 2020
Филип Џорџевиќ Србија 32 Кјево Кјево до 2021
Антонио Росати Италија 36 Торино Торино до 2021

Награди[уреди | уреди извор]

2017[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 „Alessandro Lucci“ (англиски).
  2. W.S.A. - Sports consulting agency founded by Alessandro Lucci
  3. „Alessandro Lucci - WSA“. www.transfermarkt.co.uk (англиски). Посетено на 1 јули 2018.