Алексеј Колесов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Алексиј Колесов
Лични податоци
Цело имеАлексиј Колесов
Роден27 септември 1984(1984-09-27)(39 г.)
Уралск, СССР
Висина1.84 m
Маса75 кг
Податоци за клубот
Дисциплинадрумски
Улогавелосипедист

Алексиј Колесов (роден на 27 септември 1984) — казахстански професионален друмски велосипедист. Тој се натпреварувал на Летните олимписки игри 2004 година.

Значајни резултати[уреди | уреди извор]

2004 година
Турнеја во Азербејџан - 1 фаза & GC
2005 година
Tour de l'Avenir - 3. место, фази 6 & 7
4ти, Казахстанско првенство во хронометар

Надворешни врски[уреди | уреди извор]