Александр Калјанин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Александр Калјанин
Роден септември 24, 1987(1987-09-24)
Чељабинск, СССР
Починал септември 7, 2011(2011-09-07) (воз. 23 г.)
Јарослав, Русија
KHL team ХК Локомотив Јарослав
Драфт не
Кариера 2005–2011

Александр Калјанин (роден на 24 септември 1987 во Чељабинск - 7 септември 2011) бил руски хокеар.

Загинал во авионска несреќа во 2011 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]