Александровка, Казахстан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Александровка
Александровка is located in Казахстан
Александровка
Александровка
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°26′50″N 77°19′50″E / 43.44722° СГШ; 77.33056° ИГД / 43.44722; 77.33056
Земја Казахстан
ПокраинаПокраина Алмати
Часовен појасОмско време (UTC+6)

Александровка е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]