Александра Перова

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Александра Андрејевна Перова (руски: Александра Андреевна Перова) (родена 16 мај 1982 во Љубертси) — руска слалом кајакарка која што се натпреваруваше во доцните 2000-ти. Таа беше елиминирана во квалификациската рунда на ЛОИ 2008 во дисциплината К-1.

Наводи[уреди | уреди извор]