Александер Домингес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Александер Домингес
Лични податоци
Роден на 5 јуни 1987(1987-06-05)(36 г.)
Роден во Есмералдас, Еквадор
Држава Еквадор Еквадор
Висина &100000000000001990000001,99 м
Позиција голман
Клупски податоци
Сегашен клуб Депортес Толима Депортес Толима
Број 22
Младинска кариера
ЛДУ Кито ЛДУ Кито
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006-2016 ЛДУ Кито ЛДУ Кито 292 (0)
2016-2018 Монтереј Монтереј 9 (0)
2017-2018Колон Колон 27 (0)
2018-2021 Велес Сарсфилд Велес Сарсфилд 29 (0)
2021 Серо Ларго Серо Ларго 13 (0)
2021- Депортес Толима Депортес Толима 3 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 6 јануари 2012
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 6 јануари 2012

Александер Домингес Карабали (роден на 5 јуни 1987 во Есмералдас) — еквадорски фудбалер, голман на Депортес Толима.