Прејди на содржината

Александар Ставрев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Александар Ставрев
Роден(а)30 март 1977(1977-03-30)(47 г.)
Скопје
Националност Македонија
ЗанимањеФудбалски судија

Александар Ставрев (роден на 30 март 1977 г. во Скопје[1]) — македонски фудбалски судија. Тој е постојан судија на натпреварите од европските купови.

Ставрев станал судија под знакот на ФИФА во 2006 година.[2] Тој ја делел правдата на натпревари од квалификациите за Светското првенство 2010[3] и 2014.[4]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Profile“. Архивирано од изворникот на 2016-11-27. Посетено на 2015-09-27.
  2. FIFA. "FYR Macedonia: Referees" Архивирано на 12 октомври 2014 г.. Посетено на 1 јуни 2013.
  3. FIFA. "Match Report - Wales - Azerbaijan 1:0 (0:0)". 6 септември 2008. Посетено на 1 јуни 2013.
  4. FIFA. "Match Report - Russia - Azerbaijan 1:0 (0:0)" Архивирано на 28 март 2013 г.. 16 октомври 2012. Посетено на 1 јуни 2013.