Александер Зебалд

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Александар Себалд)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Александар Себалд

Александер Зебалд (германски: Alexander Sebald, 27 јули 1996) е германски голман кој во моментов игра за Ханза Росток .

Клупска кариера[уреди | уреди извор]

Тој го направил своето деби во Првата лига на Австриската фудбалска лига за ФК Австрија Лустенау на 21 јули 2017 година во натпревар против Флорисдорфер . [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Game Report by Soccerway“. Soccerway. 21 July 2017. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]