Александар Николаев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Спринт Шампионати

Бронза 2010 Познањ
K-1 4 x 200 м

Александар Николаев (р. 30 јануари 1990) е руски кану-спринтер кој што се натпреварува од доцните 2000-ти. Освоил бронзен медал во дисциплината К-1 4 х 200 метри на ИКФ Светските Кану Спринт Шампионати 2010 во Познањ.

Наводи[уреди | уреди извор]