Александар Минченков

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Александар Минченков
Лични податоци
Полно име Александар Викторович Минченков
Роден на 13 јануари 1989 (1989-01-13) (33 г.)
Роден во Москва, СССР
Висина 1.85
Позиција напад
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Локомотив Москва
Број 45
Младинска кариера
ФК Чертаново
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008– ФК Локомотив Москва 21 (3)
2010ФК Динамо Брјанск (п) 15 (7)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 18
27, 7 август 2011 (UTC).
† Учества (Голови).
Александар Минченков

Александар Минченков (руски: Александр Викторович Минченков, роден на 13 јануари 1989 во Москва) — руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на ФК Локомотив Москва.

Александар Минченков својата професионална кариера ја започнал во 2008 година како играч на ФК Локомотив Москва. Во сезоната 2009/2010 бил на позајмица во ФК Динамо Брјанск.