Александар Маленко

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Александар Маленко (роден на 20 јануари 1979 во Охрид)[1] — поранешен пливач од Македонија. Се натпреварувал за Македонија на Летните олимписки игри во 1996 и 2004 година.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]