Александар Косарев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Александар Косарев
Медали
одбојка
Натпреварувач за  Русија
Олимписки игри
Бронзен медал – трето место 2004 Натпреварување
Бронзен медал – трето место 2008 Натпреварување

Александар Косарев (руски: Александр Борисович Косарьев, роден на 30 септември 1977) — руски одбојкар.

Тој е роден во Ровно.

Учествувал за Репрезентацијата на Русија на Летните олимписки игри во 2008 година каде освоил бронзен медал.