Александар Косарев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
одбојка
Натпреварувач за  Русија
Олимписки игри
Бронза 2004
Бронза 2008

Александар Косарев (руски: Александр Борисович Косарьев, роден на 30 септември 1977) е руски одбојкар.

Тој е роден во Ровно.

Учествувал за Националниот тим на Русија на Летните олимписки игри во 2008 година каде освоил бронзен медал.