Алгабас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Алгабас
Алгабас се наоѓа во Казахстан
Алгабас
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°15′17″ СГШ 76°48′05″ ИГД / 
Земја  Казахстан
Покраина Покраина Алмати
Часовен појас Омско време (UTC+6)

Алгабас е град во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]