Алборз (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Алборз (од персиски: البرز) може да се однесува на:

Иран[уреди | уреди извор]

Русија[уреди | уреди извор]