Аламбрес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аламбрес
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Аламбрес (албански: Allambrezi) — село во јужна Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград, во округот Белград, сместено во новосоздадената Цукалат.