Аку (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аку
Округ
Аққу ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Павлодар
ЦентарАку
Часовен појасEast (UTC+6)

Аку (казашки: Аққу ауданы) е округ во Казахстан во покраината Павлодар со град Аку.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]