Актогај (округ во Павлодар)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Актогај
Округ
Ақтоғай ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Павлодар
ЦентарАктогај

Актогај (казашки: Ақтоғай ауданы) е округ во Казахстан во покраината Павлодар со центар град Актогај.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]