Прејди на содржината

Актогај (округ во Караганди)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Актогај
Округ
Ақтоғай ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Караганди
ЦентарАктогај
Час. појас+6 (UTC+6)
Грб на Актогај (Карагандија)

Актогај (казашки: Ақтоғай ауданы) е округ во Казахстан во покраината Караганди.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]