Акира Нишино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Акира Нишино
Akira Nishino.jpg
Лични податоци
Роден на 7 април 1955 (1955-04-07) (68 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1978–1990 Hitachi
Репрезентација
1977–1978 Јапонија Јапонија 12 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Акира Нишино (роден 7 април 1955) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1977 4 0
1978 8 1
Вкупно 12 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]