Акира Мацунага

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Акира Мацунага
Лични податоци
Роден на 21 септември 1914(1914-09-21)
Роден во Јапонија
Починал на 20 јануари 1943(1943-01-20) (возр. 28)
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1936 Јапонија Јапонија 2 (1)

Акира Мацунага (роден 21 септември 1914) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Акира Мацунага бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1936.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1936 2 1
Вкупно 2 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]