Акжар (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Акжар
Округ
Ақжар ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Северен Казахстан
ЦентарТалшик
Часовен појасEast (UTC+6)

Акжар (казашки: Ақжар ауданы) е округ во Казахстан во покраината Северен Казахстан со центар град Талшик.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]