Акдала

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Акдала
Акдала is located in Казахстан
Акдала
Акдала
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°19′40″N 77°12′03″E / 43.32778° СГШ; 77.20083° ИГД / 43.32778; 77.20083
Земја Казахстан
ПокраинаПокраина Алмати
Часовен појасОмско време (UTC+6)

Акдала е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]