Акајин (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аккајин
Округ
Аққайың ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Северен Казахстан
ЦентарСмирново
Часовен појасEast (UTC+6)

Аккајин (казашки: Аққайың ауданы) е округ во Казахстан во покраината Северен Казахстан со центар град Смирново.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]