Аиртау (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аиртау
Округ
Айыртау ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Северен Казахстан
ЦентарСаумалкол
Часовен појасEast (UTC+6)

Аиртау (казашки: Айыртау ауданы) е округ во Казахстан во покраината Северен Казахстан со центар Саумалкол.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]