Аилјонес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аилјонес
BA-Ahillones 01.JPG
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаЈужна Кампања
Површина
 • Вкупна21,5 км2 (83 ми2)
Население (2007)
 • Вкупно1.064
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Аилјонесопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.