Азат, Казахстан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Азат
Азат се наоѓа во Казахстан
Азат
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°21′17″ СГШ 77°16′03″ ИГД / 
Земја  Казахстан
Покраина Покраина Алмати
Часовен појас Омско време (UTC+6)

Азат е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]