Аеродром Српци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аеродром Српци
IATA: /ICAO: /
Преглед
Тип стопанско водухопловство
Опслужува Битола
Место Српци, Македонија
Надм. вис. 1.900 ft / 579 m
Координати 41°9′5″N 21°24′27″E / 41.15139° СГШ; 21.40750° ИГД / 41.15139; 21.40750
Писти
Насоченост Должина Површина
ft m
17/35 1,000 304 бетон

Аеродромот Српци — аеродром за авиони на стопанското воздухопловство кој се наоѓа во Битола, Република Македонија. Врши услуги за земјоделството и шумарството.