Аеродром Пеширово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аеродром Пеширово

Аеродром Свети Николе
Summary
Airport typeЗа авиони на стопанска авиација
ServesСвети Николе
LocationПеширово, Македонија
Elevation AMSL794 ft / 242 m
Coordinates41°49′41″N 21°59′11″E / 41.82806° N; 21.98639° E / 41.82806; 21.98639
[[Runway|Предлошка:Colors]]
Предлошка:Infobox airport/datatable


Аеродромот Пеширово — аеродром за авиони на стопанското воздухопловство кој се наоѓа во Свети Николе, Република Македонија. Врши услуги за земјоделството и шумарството.