Аеродром Неготино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аеродром Неготино
IATA: /ICAO: /
Преглед
Тип За авиони на стопанска авиација
Опслужува Неготино
Место Неготино, Македонија
Надм. вис. 500 ft / 152

41°31′04″N 22°05′16″E / 41.51778° СГШ; 22.08778° ИГД / 41.51778; 22.08778 m

Писти
Насоченост Должина Површина
ft m
14/32 980 299 бетон

Аеродромот Неготино — аеродром за авиони на стопанската авиација кој се наоѓа во Неготино, Република Македонија. Врши услуги за земјоделството и шумарството.