Аеродром Неготино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Аеродром Неготино
Општо
Аеродромски видЗа авиони на стопанска авиација
Служи заНеготино
МестоположбаНеготино, Македонија
Надм. височина500 ст / 152 41°31′04″N 22°05′16″E / 41,51778° СГШ; 22,08778° ИГД / 41,51778; 22,08778 м
Писта
Правец Должина Површина
ст м
14/32 980 299 бетон


Аеродромот Неготино — аеродром за авиони на стопанската авиација кој се наоѓа во Неготино, Република Македонија. Врши услуги за земјоделството и шумарството.