Аеродром Каратманово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аеродром Каратманово

Аеродром Велес
IATA: /ICAO: /
Преглед
Тип За авиони на стопанска авиација
Опслужува Велес
Место Каратманово, Македонија
Надм. вис. 900 ft / 274 m
Координати 41°45′34″N 21°50′28″E / 41.75944° СГШ; 21.84111° ИГД / 41.75944; 21.84111
Писти
Насоченост Должина Површина
ft m
34/16 980 299 бетон

Аеродромот Каратманово — аеродром за авиони на стопанската авиација кој се наоѓа во Велес, Република Македонија. Врши услуги за земјоделството и шумарството.