Аеродром Донгхоja

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аеродром Донгхоja
Dong Hoi Airport
Sân bay Đồng Hới
Cảng hàng không Đồng Hới
DHAirport13.jpg
{{{name}}}
Општо
Писти
Правец Должина Површина
ft m
? 7.874 2.400 Бетон

Аеродром Донгхоja (IATA: VDHICAO: ?) (виетнамски: Sân bay Đồng Hới или Cảng hàng không Đồng Hới) е аеродром кој ѝ служи на Донгхоj, Виетнам . Се наоѓа на 6 км северно од Донгхоj.

Авио компании и одредишта[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]