Аеродром Градско

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аеродром Градско
Аеродром Росоман
IATA: /ICAO: /
Преглед
Тип За авиони на стопанска авиација
Опслужува Росоман
Место Градско, Македонија
Надм. вис. 623 ft / 190 m
Координати 41°33′10″N 21°56′58″E / 41.55278° СГШ; 21.94944° ИГД / 41.55278; 21.94944
Писти
Насоченост Должина Површина
ft m
/ / / бетон

Аеродромот Градско — аеродром за авиони на стопанската авиација кој се наоѓа во Росоман, Република Македонија. Врши услуги за земјоделството и шумарството.