Аеродром Градско

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аеродром Градско

Аеродром Росоман
Summary
Airport typeЗа авиони на стопанска авиација
ServesРосоман
LocationГрадско, Македонија
Elevation AMSL623 ft / 190 m
Coordinates41°33′10″N 21°56′58″E / 41.55278° N; 21.94944° E / 41.55278; 21.94944
[[Runway|Предлошка:Colors]]
Предлошка:Infobox airport/datatable


Аеродромот Градско — аеродром за авиони на стопанската авиација кој се наоѓа во Росоман, Република Македонија. Врши услуги за земјоделството и шумарството.