Аеродром Броумов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аеродром Броумов
  • МЗВП: нема
  • МОЦВ: LKBR
    Аеродром Бојник is located in Чешка
    Аеродром Бојник
    Местоположба на аеродромот во Чешка
Општо
Аеродромски видЈавен
Служи заБроумов
МестоположбаБроумов, Чешка
Надм. височина1,342 ст / 409 м
Координати50°34′N 16°21′E / 50.567° СГШ; 16.350° ИГД / 50.567; 16.350Координати: 50°34′N 16°21′E / 50.567° СГШ; 16.350° ИГД / 50.567; 16.350
Мрежно местоhttp://www.airbroumov.eu
Писта
Правец Должина Површина
ст м
3.000 914 Неасфалтиран

Аеродромот Брумов (аеродромски код на МОЦВ: ЛКБР) - аеродром во Брoумов во Чешка.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Broumov“. AirportFact.com.[мртва врска]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]