Адријана Ацевска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Адријана Ацевска
Роден(а)Скопје, СФР Југославија
ПотеклоРепублика Македонија
Жанровифолк, поп-фолк, македонска музика
Занимањапејачка
Инструментивокал
Период на активност2010–сѐ уште

Адријана Ацевска е македонска поп-фолк пејачка.

Дискографија[уреди | уреди извор]

Албуми[уреди | уреди извор]

Спотови[уреди | уреди извор]

Спот Година Режисер
Месечина 2010. BOX production
Кеш 2010. BOX production
Мафијаш 2011. BOX production
Печалбарски маки 2011. BOX production
Big boss 2012. BOX production
Неверник 2014. BOX production
Пали гаси 2018. Драган Ристовски-Дац

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]