Адам Холцер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Адам Холцер
Лични податоци
Полно име Адам Холцер
Висина &100000000000001930000001,93 м
Положба голман
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Ференцварош
Број 31


* Настапи (Голови)

Адам Холцер (унгарски: Ádám Holczer, 28 март 1988 во Ајка, Унгарија) — унгарски фудбалер кој во моментов игра за Ференцварош.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]