Адам Фењвеши

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Адам Фењвеши (1 јануари 1996 година во Егер ) е аматерски средношколски унгарски фудбалер кој во моментов игра за Егри .

Клупска статистика[уреди | уреди извор]

Клуб Сезона Лига Куп Лигашки Куп Европа Вкупно
Наст Голови Наст Голови Наст Голови Наст Голови Наст Голови
Егер
2012-13 1 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Вкупно 1 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Кариера Вкупно 1 0 0 0 0 0 0 0 1 0

Ажурирани за игри што се играат од 2 јуни 2013 година.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]