Адам Канингтон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Адам Канингтон
Adam Cunnington
Cunnington, Adam.jpg
Лични податоци
Роден на 7 октомври 1987 (1987-10-07) (32 г.)
Роден во Леиџтон Базард, Англија
Висина &100000000000001910000001,91 м
Позиција напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб Тамворт
Број 7
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2010-2011 Солихал Мурс 22 (10)
2011-2012 Кетеринг 26 (6)
2011–2012Дагенам и Редбриџ (позајмен) 4 (0)
2012 Дагенам и Редбриџ 5 (0)
2012Алфретон Таун (позајмен) 11 (2)
2012- Тамворт 13 (9)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

Адам Пол Канингтон (роден на 7 октомври, 1987) е англиски фудбалер кој игра за Тамворт како напаѓач.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]