Автопортрет (Зографски)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Автопортрет
Творец Ѓорѓи Зографски
Година 1931-32
Димензии 34 см × 44 см
Место приватна сопственост, Скопје

Автопортрет – слика од Ѓорѓи Зографски. Сликата е масло на платно со димензии 34х44 см, насликана во 1931-32 година. Сликата е во приватна сопственост во Скопје[1]

Наводи[уреди | уреди извор]