Австралија на Евровизија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Австралија првпат дебатира на Евровизија во 2015 година, со посебна покана од ЕРД како долгогодишни обожаватели на самиот фестивал.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]