Австралија на Евровизија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Австралија

Австралија првпат дебитира на Евровизија во 2015 година, со посебна покана од ЕРД како долгогодишни обожаватели на самиот фестивал.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Звучна снимка