Ават

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Ават
Ават се наоѓа во Казахстан
Ават
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°24′00″ СГШ 77°16′03″ ИГД / 
Земја  Казахстан
Покраина Покраина Алмати
Часовен појас Омско време (UTC+6)

Ават е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]