Абдала Саид

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Египет Абдала Саид
Лични податоци
Полно име Абдала Ел Саид
Роден на 13 јули 1985 (1985-07-13) (36 г.)
Роден во Исмаилија, Египет
Висина &100000000000001750000001,75 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Ал Ахли Ал Ахли
Број 19
Младинска кариера
Исмаили Исмаили
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006–2011 Исмаили Исмаили 107 (31)
2011- Ал Ахли Ал Ахли 147 (48)
Репрезентација
2008- Египет Египет 30 (6)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 17 мај 2017.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 4 јуни 2017

Абдала Саид (роден на 13 јули 1985 во Исмаилија) - египетски фудбалер, играч од средниот ред на Ал Ахли и на египетската репрезентација.

Кариера[уреди | уреди извор]

треба да се напише

Титули[уреди | уреди извор]

Клупски[уреди | уреди извор]

Египет Ал Ахли[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]