Абај (округ во Караганди)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Абај
Округ
Абай ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Караганди
ЦентарАбај
Часовен појас+6 (UTC+6)

Абај (казашки: Абай ауданы, Abay awdanı') е округ во Казахстан во покраината Караганди.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]