Џунџи Нишикава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Џунџи Нишикава
Лични податоци
Роден на 29 јуни 1907(1907-06-29)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1927 Јапонија Јапонија 2 (0)
† Учества (Голови).

Џунџи Нишикава (роден 29 јуни 1907) — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1927 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]