Џунго Фуџимото

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Џунго Фуџимото
Jungo Fujimoto.jpg
Лични податоци
Роден на 24 март 1984 (1984-03-24) (39 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Gamba Osaka
Број 25
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2005–2010 Shimizu S-Pulse
2011–2013 Nagoya Grampus
2014–2015 Yokohama F. Marinos
2016– Gamba Osaka
Репрезентација
2007–2012 Јапонија Јапонија 13 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Џунго Фуџимото (роден 24 март 1984) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2007 4 0
2008 0 0
2009 0 0
2010 2 0
2011 4 0
2012 3 1
Вкупно 13 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]