Џорџе Арсов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Џорџе Арсов — македонски политичар и стопанственик, поранешен градоначалник на Општина Кисела Вода од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Тој е роден во Струмица во 1946 година. Основно и средно образование го завршил во родниот град, а струдиите во Скопје на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ каде завршил како машински инжинер.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Скопските градоначалници приватно“. Вест. 11/18/2006. Посетено на 21 мај 2013. Проверете ги датумските вредности во: |date= (help)