Џон Алберт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Џон Алберт (роден 25 август 1949) бил британски слалом кануист кој се натпреварувал во раните 1970-ти. Тој заврши на 13-то место во дисицплината Ц-1 на ЛОИ 1972 во Минхен.

Извор[уреди | уреди извор]