Џон Аботс

Од Википедија — слободната енциклопедија

Џон Аботс (10 октомври 1924) — поранешен англиски фудбалер

Аботс играл за Мекинс и Равенсклиф пред да се префрли во Порт Вејл во мај 1949. Го направил својот дебакл со победата над Њупорт Коунти на 31 август 1950 и играл уште два натпревари подоцна во сезоната, но не бил избран повторно и бил ослободен во мај 1953 година.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Kent, Jeff (1996). Port Vale Personalities. Witan Books. стр. 3. ISBN 0952915200.