Прејди на содржината

Џони Синс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џони Синс
Синс во април 2007 г.
Роден(а)Стивен Вулф
31 декември 1978(1978-12-31)(45 г.)
Питсбург, Пенсилванија,  САД
Занимање
  • порноглумец
  • режисер
  • јутубер
  • фитнес-тренер
Активен период2006—
Висина183 см
НаградиНаграда AVN
Страница
sinslife.com

Џони Синс (англиски: Johnny Sins), вистинско име Стивен Вулф (англ. Steven Wolfe; 31 декември 1978, Питсбург, Пенсилванија, САД) — американски порноглумец и фитнес-тренер. Тој повеќепати бил именуван за наградата AVN, а ја има освоено двапати.[1][2] Веќе подолго време е еден од најбараните порноглумци на семрежјето.[3][4][5][6]

  1. L. Shaulis, Sherri (30. 7. 2018). „The Men of Porn: Gonzo Gods and Shot Callers“. AVN. Посетено на 14. 7. 2019. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
  2. Vanzetti (28. 11. 2014). „AVN Awards Nominations 2015: Individual Performer Awards“. Internet Adult Film Database. Посетено на 14. 7. 2019. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
  3. Rodellar, Pol; Iris Simón, Ana (9. 1. 2018). „Las tendencias de consumo de porno en España 2017 nos han hecho pensar“. Vice Media. Посетено на 14. 7. 2019. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
  4. Chatel, Amanda (28. 7. 2015). „Top 10 Porn Stars Women Search For More Than Men, According To PornHub, Because We Want Our James Deen, Damn It!“. Bustle. Посетено на 14. 7. 2019. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
  5. Macmillen, Hayley (26. 4. 2018). „Feast Your Eyes on the Most Searched-For Male Porn Stars“. Cosmopolitan. Посетено на 14. 7. 2019. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)
  6. Carey, Alexis (11. 1. 2018). „The most popular porn searches of 2017“. Fraser Coast Chronicle. Посетено на 14. 7. 2019. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date= (help)

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]