Џонатан Тафра

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Џонатан Тафра Куитрал (роден 8 август 1983) е чилеански спринт-кануист кој се натпреваруваше во средината на 2000-те. Тој беше елиминиран во полуфиналето во дисциплината Ц-1 1000 метри мажи на Летните олимписки игри во Атина.

Наводи[уреди | уреди извор]