Џиро Мијаке

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Џиро Мијаке
Лични податоци
Роден во Јапонија
Починал на 30 ноември 1984(1984-11-30)
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1925 Јапонија Јапонија 2 (0)
† Учества (Голови).

Џиро Мијаке — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1925 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]